Tag Archives: leszek czarnecki bugatti

Zarabianie w Internecie – poradnik dla początkujących

Jeśli chodzi o zarabianie, Internet daje mnóstwo możliwości. Nie każda z nich jest jednak warta uwagi i co ważniejsze: nie każda jest bezpieczna. Warto wiedzieć więc, gdzie i jak można zdobyć pieniądze uczciwie, a których metod unikać. Jedną z najciekawszych i najpopularniejszych jest pisanie szeroko pojętych tekstów – czy to pod pozycjonowanie, czy to na blogi, czy to na firmowe profile społecznościowe. Według specjalistów to właśnie tworzenie treści ma przed sobą najlepsze perspektywy. Wielu kojarzy zarabianie w Internecie z klikaniem w reklamy, i słusznie, bo również w ten sposób możemy zdobyć nieco gotówki. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie systemy reklamowe ją wypłacają, dlatego – zanim zdecydujemy się na jakikolwiek z nich – warto go pod tym kątem zweryfikować. Internetowo można realizować również usługi tłumaczeniowe, programistyczne i inne z grupy usług specjalistycznych. Można także wypełniać ankiety tworzone na zamówienie różnych firm lub nagrywać własne filmy na Youtube i zarabiać na reklamach. Innymi słowy: sposobów jest mnóstwo.

Witaj na moim serwisie ! Znajdziesz tutaj wiele zagadnień dotyczących biznesu! Mam nadzieję, że tematyka jaką poruszam bardzo Ci się spodoba i zostaniesz tutaj na dłużej!

Łatwiejsze ściganie oszustów podatkowych

W dobie kryzysu gospodarczego, który cały czas jest ponurym tłem dla wszystkich przedsiębiorców, nie może dziwić to, że oszuści podatkowi są na czarnej liście w każdym kraju. Dotychczas ściganie takich przestępców nie było takie proste, jednak pojawiają się zapowiedzi o zmianach w unijnych przepisach, które mają ułatwić egzekwowanie należności od takich osób. Jak się okazuje, takich oszust jest bardzo dużo, a więc kwota na jaką one opiewają musi być ogromna. Rocznie na takich przekrętach podatników Unia traci grube miliardy, więc nie może dziwić to, iż z taką stanowczością podchodzi się do tego problemu. Podatnicy często nie podają prawdziwych informacji w rocznym rozliczeniu, pomijając niektóre okoliczności, które będą miały wpływ na wysokość podatku. Najczęściej takie działanie określa się, jako umyślne, czyli podatnik świadomie podaje nieprawdziwe dane, by w taki sposób móc zapłacić niższy podatek od uzyskanego dochodu. Innym rodzajem oszustwa podatkowego jest po prostu nie płacenie podatków. Znane są przypadki, również wśród sławnych ludzi, chociażby ze świata muzyki, czy kina, które dopuściły się takiego zaniedbania. Za takie przewinienie grozi kara więzienia i nie można liczyć tutaj na żadne okoliczności łagodzące. W niektórych krajach podatki są wysokie, dlatego są tacy podatnicy, którzy decydują się rozliczać w innym kraju, gdzie prawo podatkowe nie jest takie surowe.

Witaj na moim serwisie ! Znajdziesz tutaj wiele zagadnień dotyczących biznesu! Mam nadzieję, że tematyka jaką poruszam bardzo Ci się spodoba i zostaniesz tutaj na dłużej!
error: Content is protected !!