Skip to main content

Pomysły na usługi B2B

W przypadku, kiedy masz wykształcenie lub wiedzę z ekonomii i / lub biznesu, możesz wystartować w jednej z branż wymienionych poniżej.

Są to pomysły, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Umożliwiają pracę w domu w 90 do 100%. Oczywiście jak to w Polsce, jedynym i największym stałym kosztem są opłaty związane z rozpoczęciem działalności. A więc do dzieła.

Pomysł na inkubator przedsiębiorczości.

Zadaniem inkubatora biznesu jest pomaganie nowym firmom i startupom w zaplanowaniu i uruchomieniu pomyślnie działąlności.

Typowy inkubator przedsiębiorczości zapewni klientom szkolenie z zarządzania, przestrzeń biurową, szybkie łącze internetowe, siłownię, wyżywienie i inne potrzeby.

Nie musisz myśleć za dużo – mały lokalny inkubator może być idealnym pomysłem na rozpoczęcie biznesu.

Pomysł na niszową stronę internetową.

Nowe trendy zaczynają się każdego dnia, a niektóre z nich stały się sensacjami popkultury. Twoim zadaniem jako niszowego właściciela witryny jest zdobycie rynku, zanim stanie się zbyt nasycony.

Utworzenie niszowej strony internetowej ( za pomocą WordPress ) pozwoli ci zabezpieczyć swoje miejsce na szczycie wyszukiwarek, co spowoduje tysiące codziennych odwiedzających.

Korzystanie z narzędzia takiego jak StudioPress może to jeszcze ułatwić. Skuteczne blogowanie zwiększy grono odbiorców i da możliwość zarobku na reklamie.

Udane biznesy:

Pomysł na marketing internetowy.

Marketing przeszedł na cyfryzację, a zadaniem kierowników cyfrowych kampanii marketingowych jest uzyskanie jak najlepszych rezultatów.

Możesz rozpocząć karierę jako menedżer kampanii marketingu internetowego, studiując swobodnie dostępne zasoby online i eksperymentując samodzielnie.

Musisz zrozumieć takie rzeczy, jak reklama , SEO, strony docelowe , wezwania do działania i marketing w mediach społecznościowych (w tym korzystanie z Facebooka).

Kiedy już wiesz, co robisz, spróbuj zadzwonić do lokalnych firm , pytając ich, czy byłyby zainteresowane twoimi usługami.

Pomysł na analizę danych.

Wraz z pojawieniem się „ dużych zbiorów danych ” coraz więcej firm musi znaleźć stosy informacji, aby dostosować swoje ogólne strategie biznesowe.

Analityk danych to ktoś, kto ma do tego specjalistyczną wiedzę techniczną, często ma doświadczenie w ekonomii, matematyce lub finansach.

Analitycy danych pracujący dla dużych międzynarodowych korporacji mogą zarobić więcej niż mógłbyś przypuszczać.

Pomysł na brokera.

Broker biznesowy to ktoś, kto pomaga kupującym i sprzedającym prywatnej działalności w procesie kupna i sprzedaży.

Jako taki musi on posiadać dobrą znajomość prawa gospodarczego i powszechnych praktyk w danej branży.

Pośrednicy biznesowi są wynagradzani prowizjami za dokonaną sprzedaż.

Pomysł na sklep internetowy.

Otwarcie sklepu internetowego jest równie realnym sposobem zarabiania na życie, jak dziesięć lat temu.

Tak, ukończenie jest trudniejsze, ale masz dostęp do szerokiej gamy bezpłatnych narzędzi , których możesz użyć do skonfigurowania wszystkiego przy bardzo małym wysiłku.